Black Friday
1326 vozů ihned k dodání
Operativní leasing
Vozy za férovou měsíční splátku a ihned
Ojeté vozy
599 ojetých vozů skladem
Výkup vozů
Vykoupíme váš vůz za hotové
Servis / Asistenční služby
Objednejte se online

Michal David: Moje první auto byl Žigulík a po týdnu jsem ho odřel

Louda Auto

Víte, jaký je Michal David řidič? Jaké bylo jeho první auto? A proč jezdí po koncertech škodovkami? Nejen na to, jsme se ho zeptali, když si u nás vyzvedával svůj nový vůz ŠKODA Superb.

 

O vás je známo, že jste velký milovník aut. Jakým způsobem si vybíráte, co si zaparkujete ve své garáži?

Pravidelně měním auta po 3 letech. Buď mi dojde úvěrová nebo leasingová smlouva. A většinou po těch 3 letech auto vrátím na akontaci a jedu další kolo. A vždycky si to vybírám podle toho, co se mi líbí. Dost také dělají reklamy v televizi. Já si myslím, že když se v televizi podíváte na nějakou reklamu a to auto vás zaujme, tak je to jedna z možností výběrů. Teď sice jezdím Cadillacem a toho jsem v reklamě neviděl. Vždycky jsem si ale přál americké auto, protože to jsem ještě neměl. Tohle přání mám už asi 5 nebo 6 let. Jezdil jsem celou řadou jiných. Audinou, BMW, Jaguárem, ale ne americkým. Takže proto teď jezdím tím, čím jezdím.

Auto není malá investice, jak si vybíráte autosalon do kterého půjdete?

Tak v mém postavení už trochu záleží na tom, jaký barter vymyslíme, a který autosalon se chce stát mým reklamním partnerem. Ale každopádně na koncerty a vystoupení jsme vždycky jezdili Škodovkama. Teď mám Škodu Superb  a ta je ideální k dopravení se na má vystoupení a koncerty. Protože Superb jednak je spolehlivý, jednak je prostorný, takže se nám tam vejde hodně věcí. Třeba i nástroje, když je potřeba je převézt. A je strašně pohodlný, takže na něj nedám dopustit.

Jaké bylo vaše první auto?

To si vzpomínám, byl to Žigulik, oranžovej kombík. Vozil jsem v něm svoje těžké elektronické Fender piano, které jsem vozil na koncerty. A dokonce si pamatuju, že jsem ho měl týden a že jsem ho hned naboural. Tenkrát byla vlhká vozovka. A nějak jsem to tam nezvládl. Takže to auto šlo za týden do opravy. :-) 

gu

 

Během vašeho povolání jste často na cestách, co je pro vás klíčové při rozhodování, čím zrovna pojedete?

U nás je to tak, že já mám auto svoje, manželka má svoje a dcera taky. No a pak mám od vás Superba. A pak záleží na situaci. Když jedeme třeba někam za Prahu nebo na koncerty nebo někam dál, tak to jezdím Superbem. V Praze a soukromé věci, poté zařizuji svým soukromým autem.

Kolik kilometrů zhruba ročně ujedete?

Najedu po těch vystoupeních a koncertech ročně asi 50 až 60  tisíc kilometrů. K tomu samozřejmě se svým autem najedu něco kolem 20 tisíc, takže ročně to dělá nějakých 80 tisíc. Proto je pak pro mě výběr auta důležitý. Chci hlavně, aby bylo pohodlné a bezpečné a aby mě někde nenechalo viset.

Jaké je vaše vysněné auto?

Úplně vysněné auto nemám. Jako třeba ty mladí kluci, kteří chtějí mít jednou Ferrari. Já k těmhle sportovním autům moc nelnu, protože jsou hrozně tvrdý a nepohodlný. Zvlášť když jsem taky menšího vzrůstu. Takže si do nich sednu a už nevidím vůbec nic. Proto mě třeba Ferrari nikdy moc nelákalo. Ale krásné auto je teď třeba to poslední Bentley, ukazovali ho v televizi. Sice o něm říkají, že je auto pro dámy a pro děvčata, ale mně to moc pro dámy nepřišlo.  

jio

 

Popište nám, jaký jste řidič?

Tak já řídím od svých 18 let, a za tu dobu jsem měl jen jednu nebo dvě bouračky a ani ne velké. Takže si myslím, že jsem jako řidič spolehlivý. Body taky zatím mám všechny. Jezdím možná trochu rychleji. To úplně striktně nedodržuji a občas si trochu šlápnu víc na plyn :-)

Co vám vadí na chování českých řidičů?

Nejvíc mi vadí řidiči, co jezdí pomalu v levém pruhu na dálnici. Nevím, co je to za zvyk. Já, když předjedu třeba kamion, tak se pak vrátím zpět do pravého pruhu, ale řada českých řidičů ne. Vidí třeba 2 kamiony, které jsou od sebe kilometr, a jedou si dál v tom levém pruhu 120, dokud nepředjedou oba dva. To vždycky můžu zešílet. A pak mi hodně vadí, a to teda nedělám, netolerantnost a agresivita. Třeba v Praze, když jsou kolony a vy potřebujete zajet do jiného pruhu, tak ne aby vás lidi pustili, ale často si někteří řidiči úpěnlivě drží to svoje místo. Tak co s tím nadělám. Ale tak to máme asi všichni stejně.

Jak se těšíte na jarní turné?

Na jarní turné se už těším, takže doufám, že se tam uvidíme. Jedno vystoupení mám i v Kolíně, tak třeba se i sám pan Louda přijde na koncert podívat. Všechny vás zvu. Přijďte si všichni zatrsat a pobavit se.

uii

 

 

Nová spolupráce s JANEM HOLICKÝM

Dne 20.10.2020 jsme s někdejším 9. mužem na světě v alpské kombinaci a čtyřnásobným mistrem ČR, dnes trenérem vlastního týmu lyžařů, JANEM HOLICKÝM, uzavřeli spolupráci. Při té příležitosti proběhlo předání nového vozu ŠKODA KODIAQ.…

Bez obrázku

Mimořádné opatření, otevírací doba

Vážení zákazníci,    rádi bychom vás informovali o aktuálním stavu na našich pobočkách, který platí od 22.10.2020 do odvolání.   Dopad opatření COVID-19 na provoz našich služeb :    SERVIS,…

Předání vozů HC Sparta Praha

S našimi vozy jezdí HC Sparta Praha již pátou sezonu. Minulý týden jsme jim na naší pobočce v Praze předali nové vozy ŠKODA. Doufáme, že budou dobře sloužit a přejeme mnoho štastných kilometrů.  

Jsme hrdým partnerem kolínského hokeje

Na naší pobočce v Kolíně proběhlo 11.9.2020 předání vozů ŠKODA hokejovému klubu SC KOLÍN. Přejeme šťastnou cestu a mnoho hokejových úspěchů!  

Zpět na novinky
Login Login
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace