Skladové vozy
1622 vozů ihned k dodání
Operativní leasing
Vozy za nízkou měsíční splátku
Ojeté vozy
548 ojetých vozů skladem
Výkup vozů
Vykoupíme váš vůz za hotové
Servis / Asistenční služby
Autorizované servisní služby

Michal David: Moje první auto byl Žigulík a po týdnu jsem ho odřel

Louda Auto

11.02.2019

Víte, jaký je Michal David řidič? Jaké bylo jeho první auto? A proč jezdí po koncertech škodovkami? Nejen na to, jsme se ho zeptali, když si u nás vyzvedával svůj nový vůz ŠKODA Superb.

 

O vás je známo, že jste velký milovník aut. Jakým způsobem si vybíráte, co si zaparkujete ve své garáži?

Pravidelně měním auta po 3 letech. Buď mi dojde úvěrová nebo leasingová smlouva. A většinou po těch 3 letech auto vrátím na akontaci a jedu další kolo. A vždycky si to vybírám podle toho, co se mi líbí. Dost také dělají reklamy v televizi. Já si myslím, že když se v televizi podíváte na nějakou reklamu a to auto vás zaujme, tak je to jedna z možností výběrů. Teď sice jezdím Cadillacem a toho jsem v reklamě neviděl. Vždycky jsem si ale přál americké auto, protože to jsem ještě neměl. Tohle přání mám už asi 5 nebo 6 let. Jezdil jsem celou řadou jiných. Audinou, BMW, Jaguárem, ale ne americkým. Takže proto teď jezdím tím, čím jezdím.

Auto není malá investice, jak si vybíráte autosalon do kterého půjdete?

Tak v mém postavení už trochu záleží na tom, jaký barter vymyslíme, a který autosalon se chce stát mým reklamním partnerem. Ale každopádně na koncerty a vystoupení jsme vždycky jezdili Škodovkama. Teď mám Škodu Superb  a ta je ideální k dopravení se na má vystoupení a koncerty. Protože Superb jednak je spolehlivý, jednak je prostorný, takže se nám tam vejde hodně věcí. Třeba i nástroje, když je potřeba je převézt. A je strašně pohodlný, takže na něj nedám dopustit.

Jaké bylo vaše první auto?

To si vzpomínám, byl to Žigulik, oranžovej kombík. Vozil jsem v něm svoje těžké elektronické Fender piano, které jsem vozil na koncerty. A dokonce si pamatuju, že jsem ho měl týden a že jsem ho hned naboural. Tenkrát byla vlhká vozovka. A nějak jsem to tam nezvládl. Takže to auto šlo za týden do opravy. :-) 

gu

 

Během vašeho povolání jste často na cestách, co je pro vás klíčové při rozhodování, čím zrovna pojedete?

U nás je to tak, že já mám auto svoje, manželka má svoje a dcera taky. No a pak mám od vás Superba. A pak záleží na situaci. Když jedeme třeba někam za Prahu nebo na koncerty nebo někam dál, tak to jezdím Superbem. V Praze a soukromé věci, poté zařizuji svým soukromým autem.

Kolik kilometrů zhruba ročně ujedete?

Najedu po těch vystoupeních a koncertech ročně asi 50 až 60  tisíc kilometrů. K tomu samozřejmě se svým autem najedu něco kolem 20 tisíc, takže ročně to dělá nějakých 80 tisíc. Proto je pak pro mě výběr auta důležitý. Chci hlavně, aby bylo pohodlné a bezpečné a aby mě někde nenechalo viset.

Jaké je vaše vysněné auto?

Úplně vysněné auto nemám. Jako třeba ty mladí kluci, kteří chtějí mít jednou Ferrari. Já k těmhle sportovním autům moc nelnu, protože jsou hrozně tvrdý a nepohodlný. Zvlášť když jsem taky menšího vzrůstu. Takže si do nich sednu a už nevidím vůbec nic. Proto mě třeba Ferrari nikdy moc nelákalo. Ale krásné auto je teď třeba to poslední Bentley, ukazovali ho v televizi. Sice o něm říkají, že je auto pro dámy a pro děvčata, ale mně to moc pro dámy nepřišlo.  

jio

 

Popište nám, jaký jste řidič?

Tak já řídím od svých 18 let, a za tu dobu jsem měl jen jednu nebo dvě bouračky a ani ne velké. Takže si myslím, že jsem jako řidič spolehlivý. Body taky zatím mám všechny. Jezdím možná trochu rychleji. To úplně striktně nedodržuji a občas si trochu šlápnu víc na plyn :-)

Co vám vadí na chování českých řidičů?

Nejvíc mi vadí řidiči, co jezdí pomalu v levém pruhu na dálnici. Nevím, co je to za zvyk. Já, když předjedu třeba kamion, tak se pak vrátím zpět do pravého pruhu, ale řada českých řidičů ne. Vidí třeba 2 kamiony, které jsou od sebe kilometr, a jedou si dál v tom levém pruhu 120, dokud nepředjedou oba dva. To vždycky můžu zešílet. A pak mi hodně vadí, a to teda nedělám, netolerantnost a agresivita. Třeba v Praze, když jsou kolony a vy potřebujete zajet do jiného pruhu, tak ne aby vás lidi pustili, ale často si někteří řidiči úpěnlivě drží to svoje místo. Tak co s tím nadělám. Ale tak to máme asi všichni stejně.

Jak se těšíte na jarní turné?

Na jarní turné se už těším, takže doufám, že se tam uvidíme. Jedno vystoupení mám i v Kolíně, tak třeba se i sám pan Louda přijde na koncert podívat. Všechny vás zvu. Přijďte si všichni zatrsat a pobavit se.

uii

 

 

Nové hybridní SUV Hyundai Kona aneb jezděte úsporně

Kompaktní SUV a ekologický pohon? Ano, na český trh přijíždí nový Hyundai Kona Hybrid. Nový Hyundai Kona je na českém trhu dostupný v dieselové, benzinové a elektrické verzi. Celou serii nyní doplňuje nová Kona s hybridním pohonem. …

Zveřejněno 19.07.2019

Nová generace legendárního vozu ŠKODA SUPERB, nyní i v provedení Scout

Představujeme vám novou omlazenou podobu legendárního vozu ŠKODA SUPERB. Po faceliftu přichází s několika změnami a to nejen ve vzhledu, ale hlavně ve výbavě vozu. Největši novinkou je však nový SUPERB v robustním provedení SCOUT. Starý…

Zveřejněno 12.07.2019

Malé velké SUV ŠKODA KAMIQ. Crossover s charakterem

Předprodej ŠKODA KAMIQ je už zahájen. Malé městské SUV ŠKODA KAMIQ je nejmenším SUV ve flotile ŠKODA. Zaujme vás svým vzhledem a výbavou.  Na první pohled malá, uvnitř překvapivě velká ŠKODA KAMIQ doplňuje flotilu SUV KAROQ a…

Zveřejněno 01.07.2019

Nový hybrid Ford Mondeo kombi na kolínském showroomu!

Ford představil nový facelift legendárního Modea. Součástí této změny je i hybridní verze v karosářském provedení kombi.    Jak vypadá Mondeo po faceliftu? Na první pohled změny možná nepoznáte. Desing vozu se změnil…

Zveřejněno 10.06.2019
Zpět na novinky
Login Login
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace